Ekstreemretk 2011 – Läbi Mongoolia ja Siberi

(Motors24.ee)

Ekstreemretk 2011 Mongooliasse ja Siberisse jutustab 11-e eestlase ja kolme auto rõõmudest ja muredest 43 päeva pikkusel rännakul. 20 000 kilomeetri jagu erinevaid teid ja radasid viisid meid läbi Moongoolia ja Siberi ning sealt tagasi Eestisse.

Teises osas tehakse Mägi-Altais natuke aega parajaks, katsutakse lund ja jõutakse lõpuks Mongooliasse. Ja ka hädad ei lase ennast kaua oodata. Peatselt jätkatakse liikumist Gobi kõrbe suunas. Kuid enne sinna jõudmist on vaja eelmistel päevadel purunenud detailid kuidagi korda saada. Ning ühes sellises järjekordses remondikülas kohtutakse ühe Mongoolias elava ja matkava Eesti neiuga.

Liikusime edasi Gobi kõrbe poole, kuni teeääres koolnud hobusega maiustavad raisakotkad meilegi vastupandamatu lihaisu peale ajasid. Lihajahil keerasime lähima jurta juurde ja asusime lammast kauplema. Ning lõpuks ometi hakkab meie reisiseltskond Gobi kõrbe jõudma. Kuid enne seda tuleb tegeleda veel keevituse, kütuse ja maastikuprobleemidega.

Seekordses osas väisame pealinna Ulaanbaatarit, proovime meile omaselt lõigates minna vaatama ülisuurt Tšingis-khaani, ületame edukalt Mongoolia-Vene piiri ja plaanime Baikali järve ujuma minna. Aga nii lihtsalt see ka minna ei saa. Reisiseltskond põrutab mööda Baikali äärt ülespoole, et Jaanipäevaks hea, soe ja vaikne koht leida. Teele hakkavad tekkima ka esimesed tõsisemad takistused. Rääkimata tagasilöökidest.

Reisiseltskond alustab pikka ringi ümber Baikali. Kohalik offroad’i suurkuju Volk organiseerib Irkutskis autodele remondi ja matkalistele öömaja. Mille järel suundutakse BAM’ile eestlasi otsima. Seejärel jätkab matkarahvas BAM’i pakutavate ekstreemsuste nautimist. Jõed muutuvad järjest sügavamaks, sillad katkisemaks ja Disco järjest vedelamaks. Aeg on taas keevitama hakata.

Jõest ülesaamise skeemid võtavad järjest kummalisemaid pöördeid. Lõpuks saadakse siiski teisele poole jõge ja teekond ülevenemaalisele matkajate kokkutulekule võib alata. Peale väsitavat kokkutulekut kibeleb reisirahvas ikkagi 110-t vallutama ja sinnapoole ennast sätitaksegi. Aga enne on vaja laagriplatsilt tsivilisatsiooni tagasi saada. Ka tehnika jätkab lagunemist.

Reisiseltskond läheneb suure hooga uuele eesmärgile — Siberi eestlaste külale Kaseke. Kus reisijad soojalt ja külalislahkelt vastu võetakse. Ning seejärel jõuab matkarahvas ilusasti koju tagasi ja kõigil peale Disco on hea olla.

Comments are closed.