Maasturitega ümber Eesti

(Motors24.ee)

OSA1: 9. novembri hommikul startis hulk maastureid ümber mandrieesti sõidule. Eesmärgiks oli teha mandrile nii suur ring peale kui võimalik, kasutades selleks kõige äärmisi avalikuks kasutuseks mõeldud teid ja radu. Algav sari pajatabki sellest, kuidas ettevõtmine sujus, kuhu sai ja kuhu mitte ning mis sellest kõigest lõpuks välja tuli.

OSA2: 10. novembri hommikul ärkasime miinuskraadides Eestimaa hommikusse ning peale kiiret hommikusööki asusime idapiiri võtma. Plaaniks olime seadnud ööseks Läti piiri äärde jõuda. Ööbimiskoha osas tekkisid aga mõningad erimeelsused.

OSA3: Hommikul võtsid kohalikud piirivalvurid meid kolme riigi piiril kinni. Andmed pandi kirja, aga kuna me seal midagi kahtlast ei teinud, lubati meid head teed soovides uuesti rajale tagasi. Kuigi Valga tundus siin-samas olevat, jõudsime sinna siiski alles tundide pärast. Ööbimiseni jäi sõita veel praktiliselt pool eestit…

OSA4: Käes on sarja neljas ja viimane osa. Hommikul ärgates alustasime liikumist mööda lääneranniku väikseid ja äärmisi teid. Niipalju kui neid sõita võis. Eramaa ja eratee sildid vaheldusid kaitsealadega ja niimoodi jõudsime pilkases pimeduses Keibusse. Järgmisel hommikul jäi sõita veel viie tunni jagu teid ja olimegi tagasi Tallinnas.

Comments are closed.